Посольство України в Соціалістичній Республіці В’єтнам

, Київ 03:20

Торговельно-економічне співробітництво між Україною і Камбоджею

Протягом останніх років торгівля між Україною і Камбоджею розвивалася нерівномірно. Як і раніше, основними перешкодами на шляху до розвитку економічної співпраці є несприятливі внутрішні умови (низька платоспроможність) та низький рівень політичного діалогу між нашими державами. 

За даними Державної служби статистики України, за11 місяців 2016 р. експорт з України в Камбоджу становив 881,6 тис. доларів  США (261,7% по відношенню до аналогічного періоду 2015 р., імпорт - 12,06 млн. доларів  США (137,6% по відношенню до 2015 року). Від’ємне сальдо України за 11 місяців 2016 р. становило 11,1 млн. доларів США.

Україна експортувала до Камбоджі у незначних обсягах машини та обладнання, зокрема двигуни і турбіни; нафтопродукти; етиловий спирт. Камбоджійський імпорт в Україну становили переважно предмети одягу, взуття, тканини, лакофарбові матеріали,  велосипеди.

На думку Посольства, перспективним напрямком торговельно-економічного співробітництва між двома країнами може бути участь українських підприємств у проектуванні, будівництві та обладнанні громадських, енергетичних, промислових і транспортних об’єктів, постачання будівельної техніки, вантажівок, верстатів тощо.

Особливий інтерес для українських підприємців може становити участь у розгортанні енергетичної інфраструктури Камбоджі, у т.ч. спільно з в’єтнамськими компаніями.