Посольство України в Соціалістичній Республіці В’єтнам

, Київ 16:41

Торговельно-економічне співробітництво між Україною і Камбоджею

Протягом останніх років торгівля між Україною і Камбоджею розвивалася нерівномірно. Як і раніше, основними перешкодами на шляху до розвитку економічної співпраці є несприятливі внутрішні умови (низька платоспроможність) та низький рівень політичного діалогу між нашими державами. 

За даними Державної служби статистики України, в 2017 р. експорт з України в Камбоджу становив 361,5 тис. доларів  США (35,8% по відношенню до 2016 р., імпорт - 16,507 млн. доларів  США (111,9% по відношенню до 2016 року). Від’ємне сальдо України за 2017 р. становило 16,1 млн. доларів США.

Україна експортувала до Камбоджі сільськогосподарську продукцію та чорні метали. Камбоджійський імпорт в Україну становили переважно предмети одягу, взуття і тканини.

На думку Посольства, перспективним напрямком торговельно-економічного співробітництва між двома країнами може бути участь українських підприємств у проектуванні, будівництві та обладнанні громадських, енергетичних, промислових і транспортних об’єктів, постачання будівельної техніки, вантажівок, верстатів тощо.

Особливий інтерес для українських підприємців може становити участь у розгортанні енергетичної інфраструктури Камбоджі, у т.ч. спільно з в’єтнамськими компаніями.