Посольство України в Соціалістичній Республіці В’єтнам

, Київ 17:43

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною і В’єтнамом

Одним з успішних напрямів українсько-в’єтнамського культурно-гуманітарного співробітництва є освіта.

Параметри освітянського співробітництва визначаються Угодою про співпрацю у сфері освіти між Кабінетом Міністрів  України та Урядом СРВ.

В ході офіційного візиту Прем`єр-міністра СРВ Нгуєн Тан Зунга в Україну (жовтень 2011 року) було підписано Меморандум про співробітництво між Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка та В’єтнамським національним університетом (м. Ханой).

Численною і впливовою в СРВ є група колишніх випускників українських вищих навчальних закладів. Успішно діє Товариство дружби «В’єтнам-Україна», яке підтримує контакти з неформальними «регіональними» (київським, харківським, одеським тощо) клубами (земляцтвами) випускників українських ВНЗ у В’єтнамі, заохочує зустрічі їхніх членів з викладачами, друзями в Україні, сприяє реалізації двосторонніх ділових ініціатив.

Крім того, за сприяння ПУ в СРВ, знімальна група в’єтнамського телебачення створила документальний фільм «В’єтнамські учні та їх українські вчителі», присвячений тематиці навчання в’єтнамських студентів в українських вузах.

25-27 березня 2011 року відбувся концерт солістів Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Григорія Верьовки, а також організовано виставки мікромініатюр М.Сядристого та голограм Скіфського золота.

У  2009-2014 рр. відбулися візити до В’єтнаму громадян України – колишніх військовослужбовців, учасників оборони цієї країни, а також протягом 2009-2013 рр. організовано поїздки груп в’єтнамських дітей до МДЦ «Артек» для участі в міжнародному дитячому фестивалі «Змінимо світ на краще». Згадані події висвітлювалися в’єтнамськими ЗМІ та сприяли формуванню позитивного іміджу України у В’єтнамі.

У листопаді 2011 року за сприяння Посольства України в СРВ та Посольства СРВ в Україні в мм. Київ, Харків та Одеса відбулися Дні культури В’єтнаму в Україні.

9-14 листопада 2012 року відбулися дні культури України у В’єтнамі, в рамках яких у мм. Ханой, Хошимін та Халонг успішно пройшли концерти Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Григорія Верьовки, відбулися дні українського кіно.

Численною і впливовою в СРВ є група колишніх випускників українських ВНЗ. Успішно діє Товариство дружби «В’єтнам-Україна», за запрошенням українського Товариства дружби «Україна-В’єтнам», щорічно відвідує Україну. Підтримуються контакти з неформальними клубами (земляцтвами) випускників українських ВНЗ у В’єтнамі. Заохочуються зустрічі їхніх членів з викладачами, друзями в Україні, сприяє реалізації двосторонніх ділових ініціатив.

В 2017 р. в Україні навчалося 350 студентів з СРВ.