• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Tiếng Việt
Реєстрація іноземних компаній, відкриття представництв у В'єтнамі
Опубліковано 08 серпня 2022 року о 09:02
Іноземні компаній, які мають намір розпочати свою діяльність у В‘єтнамі, мають керуватися низкою законів, серед яких слід виділити закон про інвестиції, закон про землю, закон про банкрутство, закон про охорону навколишнього середовища, трудовий кодекс, закон про податок на додану вартість, закон про податки на доходи підприємств, закон про торгівлю, закон про страхування підприємств та інші.

Іноземні юридичні особи можуть здійснювати господарську діяльність в таких формах: спільне підприємство (СП), компанія зі 100% іноземним капіталом, контракт іноземної особи з комерційним підприємством, філіал іноземної компанії, постійне представництво іноземної компанії.

При організації спільного підприємства сторонами у В‘єтнамі можуть бути один (чи більше) в‘єтнамський громадянин і одна (чи більше) іноземна фізична особа або вже існуюча компанія зі 100% іноземним капіталом. Установчими документами при цьому є угода про СП та статут, які реєструються в міністерстві планування й інвестицій СРВ. Зазначене відомство видає ліцензію на заявлену діяльність. Сторони підприємства керують своїм бізнесом на рівних правах. СП може стати засновником іншого СП у В‘єтнамі. У цьому випадку внески до установчого капіталу нового підприємства дозволяється здійснювати в іноземній та в‘єтнамській валюті за умови, що в‘єтнамська валюта може бути внесена лише в‘єтнамською стороною.

Компанія зі 100% іноземним капіталом у В‘єтнамі – це юридична особа з обмеженою відповідальністю засновників. Основним документом є статут, згідно з яким керування компанією покладається на раду директорів або, в окремих випадках, на генерального директора. Вимог до мінімальної суми установчого капіталу немає, однак, як і у випадку з СП, мінімум 30% установчого капіталу необхідно мати засновникам на момент реєстрації. Компанія може бути засновником іншої компанії зі 100% іноземним капіталом або СП.
Згадані підприємства зобов’язані вести бухгалтерський облік та щорічно надавати звіт про свою фінансову діяльність, завірений ліцензованим у В‘єтнамі аудитором.

Іншою формою підприємств є контракт іноземної особи з державою. Іноземний інвестор укладає контракт з уповноваженим державним органом, згідно з яким зобов’язується побудувати або експлуатувати інфраструктурне підприємство впродовж певного періоду. При цьому іноземний інвестор зобов’язується заснувати юридичну особу в формі СП або компанію зі 100% іноземним капіталом, яка буде керувати експлуатацією та отримає оговорений контрактом прибуток. Строк такого контракту обмежений 50 роками, після чого іноземний інвестор передає безоплатно дану споруду чи обладнання у власність в‘єтнамської держави.
Ще одна форма – філіал іноземної компанії. Він засновується так, як і компанія зі 100% іноземним капіталом.

Постійне представництво іноземної компанії у В‘єтнамі може бути задіяне лише в інформаційному обслуговуванні головної компанії та у суміжних видах діяльності, не пов’язаних з отриманням прибутків. Главі представництва та його співробітникам забороняється ставити підписи під комерційними контрактами, не маючи на це спеціального доручення від головної іноземної компанії. У представництва може бути своя печатка, зареєстрована в місцевих державних органах, однак вона може використовуватись лише для цілей самого представництва, а не від імені головної компанії. Представництво може відкривати рахунки в місцевих банках. Банківський рахунок може бути використаний лише в адміністративних цілях. Оскільки представництва не є самостійними юридичними особами, вони не платять податок на прибуток, ПДВ та інші податки.
Типові види діяльності представництва, які заохочуються в‘єтнамською владою:
- формулювання проектів та програм економічного, технічного або наукового співробітництва з в‘єтнамською стороною;
- спостереження та контроль за виконанням економічних, технічних або наукових контрактів, укладених з уповноваженою в‘єтнамською бізнес структурою;
- пошук можливостей з продажу та купівлі товарів, а також просування послуг на території В‘єтнаму.

Всі підприємства вважаються зареєстрованими у В‘єтнамі з моменту отримання індивідуальної ліцензії на бізнес. Якщо пакет документів був оформлений правильно, то ліцензія видається впродовж 15 днів. Ліцензії видаються міністерством планування та інвестицій, провінційними народними комітетами та керівною радою експортних, промислових та високотехнологічних зон.
У зв‘язку зі вступом В‘єтнаму до СОТ подальший розвиток в‘єтнамського економічного законодавства по відношенню до іноземних учасників бізнесу здійснюється в бік лібералізації.

Згідно з Конституцією СРВ, земля в країні є власністю в‘єтнамських громадян та керується державою від імені народу. Іноземні громадяни або компанії можуть брати ділянки в довгострокову оренду в держави або в іншої законно діючої організації на строк до 50 років, в окремих випадках – до 70 років.
Якщо нерезидент сплачує орендну ставку щорічно, він має право лише обмеженого користування землею. Якщо ж нерезидент сплачує внесок за землю за весь строк оренди, він отримує право повного використання землі та споруд на ній, і в цьому випадку його права не відрізняються від прав резидентів В‘єтнаму. Наприклад, він може продати свої права користування землею та спорудами або здати ділянку в суборенду.
У разі купівлі нерухомості іноземні інвестори повинні передати всі права власності державі на непродані споруди після закінчення їх інвестиційного сертифікату на території В‘єтнаму.

Дозволені усі види господарської діяльності окрім:
- торгівлі наркотичними речовинами;
- здійснення підприємницької діяльності або торгівлі токсичними хімічними речовинами, прекурсорами та мінеральними речовинами;
- здійснення підприємницької діяльності або торгівлі природними зразками зникаючих, рідкісних та дорогоцінних видів дикої фауни та флори;
- проституції, торгівлі людьми або клонування людини;
- надання послуг зі стягнення боргів.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux