Посольство України в Соціалістичній Республіці В’єтнам

Київ 10:24

Соціалістична Республіка В'єтнам

Рекомендації щодо правил поведінки у В`єтнамі

Рекомендації громадянам України, які планують відвідати В’єтнам.

Режим в'їзду: Візовий (крім дипломатичних та службових паспортів – до 90 діб, паспорта моряка - до 30 діб).

Можливе оформлення туристичної візи на кордоні (оформлення візи має бути попередньо письмово узгоджено з імміграційною службою через туристичне агентство у В’єтнамі).

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Київ, вул.Товарна, 51-А

Угода, що регулює режим взаємних поїздок: 

Угода між Урядом України та Урядом Соціалістичної Республіки В’єтнам про умови взаємних безвізових поїздок громадян від 21.10.1993р.

 

В’єтнам не належить до числа країн, де військові, резонансні соціально-політичні конфлікти або високий рівень криміногенної ситуації загрожують життю, здоров’ю та безпеці іноземців і громадянам України, зокрема.

Туристичний бізнес для В’єтнаму залишається одним із пріоритетних напрямів та становить одну з основних статей доходу країни. Відтак, забезпечення безпеки у цій сфері діяльності країни є також серед основних завдань, що покладаються на компетентні органи В’єтнаму.

При прийнятті рішень відвідати В’єтнам доцільно враховувати наведені нижче аспекти. 

Безпекова ситуація у В`єтнамі

Криміногенна ситуація

Попри стрімкий економічний підйом останніх років як окремих регіонів країни, так і певних верств населення криміногенна ситуація у В’єтнамі зазнала суттєвого загострення.

Аналіз статистики та кримінальних повідомлень свідчить, що основними протиправними діями, що можуть становити загрозу для іноземців у В’єтнамі, є: злочини у банківській сфері (у т.ч. незаконне зняття готівки з банкоматів), побиття та злочини у сфері незаконного обігу наркотичних речовин. На останнє звертаємо особливу увагу, оскільки кримінальним кодексом СРВ передбачено смертну кару за розповсюдження (у тому числі перевезення наркотичних засобів), а також проституцію та використання сексуальних послуг малолітніх, міжнародну торгівлю людьми.

Серед найпоширеніших видів злочинів щодо до іноземців масового характеру набувають крадіжки особистого майна. Вуличні злочинці – переважно молоді чоловіки у віці від 16 до 20 років – можуть викрасти залишені без нагляду речі (фотоапарат або гаманець на столику вуличного ресторану) або, проїжджаючи на мотоциклі, вихопити з рук у перехожого телефон, сумочку або камеру тощо. Такі злочини, як правило, характерні для місць масового скупчення людей (готелі, магазини, базари) та туристичних місць.

Актуальним та важливим для В’єтнаму є також проблема торгівлі занесеними до Червоної книги Міжнародного Союзу Охорони Природи тваринами та виробами або продуктами з них. Так, законодавством суворо заборонено купувати та вивозити вироби з черепах, носорогів, ведмедів, тигрів тощо.

 

Охорона здоров’я

Протягом останніх років у В’єтнамі спостерігається тенденція до поступового покращення санітарно-епідеміологічного рівня життя населення. Проте, епідеміологічна ситуація з захворюванням людей на гострі інфекційні хвороби, серед яких є й небезпечні для життя людини, на території В’єтнаму все ще залишається несприятливою.

Основні фактори, які сприяють спалахам інфекційних захворювань у країні, – низький санітарно-гігієнічний рівень побуту та наслідки природних стихійних лих.

Як свідчить статистика, рівень захворюваності інфекційними хворобами серед в’єтнамців залишається високим. Водночас медики визнають і зниження вікового цензу хворих.

Слід зазначити також, що у країні залишається стабільно несприятлива епідеміологічна ситуація і з т.зв. сезонними та перманентними інфекційними хворобами, що були виявлені раніше,  набули ознак епідемій, і які вже тривалий час в’єтнамським медикам не вдається подолати. Підвищена увага медичних служб СРВ приділяється протиепідемічним заходам, спрямованим на боротьбу з холерним вібріоном, репродуктивно-респіраторним синдромом свиней, пташиним грипом H5N1 та його модифікованими штамами, геморагічними хворобами, лідером серед яких є лихоманка Денге (Посольством фіксувалися летальні випадки з числа громадян України).

При подорожах до В’єтнаму уникайте вживання міцних алкогольних напоїв. Обов’язково придбайте страховий поліс, який би покривав витрати до 11 тис. дол. США.

 

Режимні об’єкти

При поїздках до В’єтнаму слід брати до уваги те, що певна частина території країни перебуває у режимних зонах. Переважно такі зони перебувають під контролем структур Міністерства громадської безпеки (далі МГБВ).

Законодавство В’єтнаму суворо регламентує порядок перебування біля таких об’єктів: заборонено здійснювати фото- та відео-зйомку (лише з окремого спецдозволу керівника об’єкта), паркувати автотранспорт, влаштовувати зібрання. Про належність об’єкту до режимних повідомляють відповідні інформаційні таблички. Такі об’єкти можна побачити у великих містах (у т.ч. Ханої та Хошиміні) та практично по всій території В’єтнаму. Зверніть увагу, що законодавством СРВ іноземцям заборонено оселятися на прикордонних територіях без отримання окремого спеціального дозволу МГБВ.

 

Туристичні маршрути.

Радимо уникати маловідомих місцевих фірм туристичної сфери, які пропонують свої послуги за значно нижчою, ніж середньоринкова, ціною. Як правило, такі фірми, маючи невеликі бюджетні можливості, здійснюють свою діяльність без дотримання санітарних норм, правил епідеміологічної та дорожньої безпеки, а також подекуди не мають ліцензії на роботу у сфері туристичного обслуговування.

 

Дорожній рух

Однією з гострих проблем В’єтнаму є невпорядкованість дорожнього руху, що часто призводить   до дорожньо-транспортних пригод. Зважаючи на це, радимо бути надзвичайно уважним та обережним при користуванні  мототранспортом (мотоциклами, мопедами, моторолерами тощо), а краще взагалі відмовитися від використання цього виду транспортних засобів.  Крім того, підвищеної уваги пішохода вимагає перехід проїжджої частини вулиці. 

Звертаємо увагу подорожуючих на недійсність на території В’єтнаму водійських посвідчень міжнародного зразку, які для керування транспортними засобами на території країни мають бути замінені на відповідні в’єтнамські. Посольство наполегливо рекомендує туристам, які планують відвідати В’єтнам, утриматися від оренди авто- та мототранспорту тез відповідного водійського посвідчення цієї країни.  У іншому разі можливі наслідки як фінансового (витрати на лікування у разі потрапляння у ДТП), так і правового характеру (відповідальність за порушення законодавства СРВ). Зважайе на те, що згідно із в’єтнамським законодавством, будь-яке ДТП за участю іноземців, які не мають відповідного в’єтнамського посвідчення водія, від початку трактується не на користь іноземців. Як наслідок, здійснюється значна матеріальна виплата «постраждалій стороні» та господарю транспортного засобу, а у разі ДТП зі смертельним наслідком (що за статистикою є частим явищем у СРВ) справа, вочевидь, завершиться судом та притягненням до відповідальності відповідно до місцевого карного кодексу. 

Митні питання

Митні правила та обмеження:

При в’їзді у В’єтнам забороняється ввіз речовин, що відносять до груп наркотичних препаратів та засобів (для медичних потреб необхідно мати спеціальний дозвіл медичного закладу), вогнепальної зброї (без належного на те дозволу), порнографічної продукції, а також друкованих, аудіо- та відеоматеріалів, що можуть бути визнані як такі, що підривають соціальний устрій країни та  ображають місцеві традиції.

Ввіз іноземної валюти необмежений, але суму готівкою понад 7 тисяч доларів США необхідно задекларувати. Вивіз валюти на суму понад 7 тисяч доларів без спеціального дозволу Національного банку В’єтнаму заборонено. Для вивозу з країни понад 300 грам золота  також потрібно буде отримати спеціальний дозвіл від Національного банку СРВ( у тому числі в якості ювелірних виробів, але не більше ніж 5 комплектів на особу).

   Без сплати мита можна ввезти:

-       до 400 цигарок, 100 сигар або 500 гр. тютюну,

-       до 2 л. алкогольних напоїв міцністю до 22 градусів або

-       1,5 л. більш міцних алкогольних напоїв,

-       3 л. пива, 

-       до 5 кг. чаю,

-       до 3 кг. кави.

Предмети особистого користування, вартість яких (за 1 одиницю) перевищує 5 млн. донгів СРВ (приблизно 250 дол. США), необхідно задекларувати.

Ввіз побутової та обчислювальної техніки підлягає обов’язковому декларуванню. Вивіз
незадекларованої техніки дозволений лише за умови наявності товарного чека при купівлі такої техніки у магазині або сплати мита.

Суворо заборонено також вивозити без належного на те дозволу зброю (у т.ч. колекційну), набої, ліки, антикваріат, живих диких тварини, опудала з них, коралі, рідкісні рослини. Домашні тварини повинні мати міжнародні ветеринарні посвідчення (паспорт), документи, які підтверджують наявність відповідних щеплень (зокрема від сказу), які зроблені не більше ніж за 30 днів до дати перетину кордону.  

Надання медичних та соціальних послуг

Соціальне та медичне обслуговування у В’єтнамі

В’єтнам залишається країною із відносно низьким загальним рівнем медичної культури та соціального обслуговування.

У цілому якість медичної допомоги та соціального обслуговування у В’єтнамі на сьогодні може задовольнити більшість населення країни та іноземців. Середня тривалість життя у В’єтнамі складає 70 років, а рівень дитячої смертності суттєво знизився.

Тим не менш, питання покращення якості сучасних медичних послуг та соціального обслуговування у В’єтнамі залишається наріжним каменем у запровадженні соціальних та медичних реформ.

Це особливо відчувається за межами великих міст В’єтнаму, у сільській місцевості, де з огляду на стан матеріально-технічного забезпечення медичних закладів, фахову підготовку лікарів та недостатнє соціальне забезпечення надання якісних медичних послуг вкрай ускладнене.

У Ханої функціонують декілька представництв міжнародних медичних закладів. У місті налічується 5 основних великих лікарень, які добре забезпечені. Серед них є стоматологічні, офтальмологічні клініки та відділення клініки International SOS. В останній працюють як в’єтнамські, так і іноземні фахівці, що володіють китайською, російською, англійською, французькою та корейською мовами.

 

Перелік центральних офісів основних міжнародних клінік у В’єтнамі. За телефонами та адресами можна дізнатися про найближче представництво клініки у місті вашого перебування:

American Chiropractic Clinic

8 Truong Dinh
Dist.3Ho Chi Minh City VIETNAM
Phone: (84.8) 3930-6667

American Chiropractic Clinic-Physical Therapy

8 Truong Dinh St.
3Ho Chi Minh CityVietnam
Phone: (84.8) 3930 6667

CMI - Centre Medical International

1 Han Thuyen
Dist.1Ho Chi Minh City VIETNAM
Phone: (84.8) 3827-2366

Columbia Gia Dinh International Hospital

1 No Trang Long
Dist.Binh ThanhHo Chi Minh CityVIETNAM
Phone: (84.8) 3803-0678

Columbia Saigon-24 Hours Clinic

8 Alexandre de Rhodes
Dist.1Ho Chi Minh City VIETNAM
Phone: (84.8) 3823-8888

Dental Dental Clinic

179A Le Van Sy
Dist.3Ho Chi Minh City VIETNAM
Phone: (84.8) 3844-1487

Diag Heart Center

146 An Binh
Dist.5Ho Chi Minh CityVIETNAM
Phone: (84.8) 3296-2125

Dial Asie Vietnam

253 Dien Bien Phu
Dist.3Ho Chi Minh City VIETNAM
Phone: (84.8) 3930 0828

Family Medical Practice

Diamond Plaza
Dist.1Ho Chi Minh City VIETNAM
Phone: (84.8) 3822 7848

FV Hospital

6 Nguyen Luong Bang
Dist.7Ho Chi Minh City VIETNAM
Phone: (84.8) 3411-3333

Grand Dentistry

Sun Wah Tower, Ground Fl. - 115 Nguyen Hue
Dist.1Ho Chi Minh City VIETNAM
Phone: 3821-9446

Hospital of Traditional Medicine

187 Nam Ky Khoi Nghia
Dist.1Ho Chi Minh CityVIETNAM
Phone: (84.8) 3932-6579

Institute of Traditional Medicine

273-275 Nguyen Van Troi
Dist.Phu Nhuan Ho Chi Minh City VIETNAM
Phone: (84.8) 3997-1146

International SOS

167A Nam Ky Khoi Nghia
Dist.3 Ho Chi Minh City VIETNAM
Phone: (84.8) 3829-8424

Saigon Tower

29 Le Duan
Dist.1Ho Chi Minh CityVIETNAM
Phone: (84.8) 3823-5918

Starlight Dental Clinic

2 Bis Cong Truong Quoc Te St.
Dist.3Ho Chi Minh CityVIETNAM
Phone: (84.8) 3822-6222 - 3823-9212

Toan My High-Technique Dental Center

247 Nguyen Dinh Chieu
Dist.1Ho Chi Minh CityVIETNAM
Phone: (84.8) 3839-4511

Victoria Healthcare International

79 Dien Bien Phu
Dist.1Ho Chi Minh CityVIETNAM
Phone: (84.8) 3910-4545

Westcoast International Dental Clinic

27, Nguyen Trung Truc
District 1Ho Chi Minh CityVIETNAM
Phone: (84.8) 3825-7999

 

На сьогодні у В’єтнамі розповсюджені наступні інфекційні захворювання, які можуть становити загрозу здоров’ю та життю людей:  холера, гепатити А та В, геморагічні хвороби (лихоманка Денге).

Медичне обслуговування, що відповідає середнім європейським стандартам, у В’єтнамі є платним, а вартість послуг доволі висока. Тому рекомендується перед відвіданням цієї країни придбати поліс медичного страхування.

Епідеміологічна ситуація у В’єтнамі оцінюється Міністерством охорони здоров’я СРВ у цілому як сприятлива.

Втім, у прикордонних районах Центрального В'єтнаму протягом останнього часу зареєстровано кілька спалахів чуми. За статистичними даними Інституту малярії, зафіксовані випадки захворювання  на окремі види лихоманки. Зокрема, серед поширених залишається лихоманка Денге, розвиток якої може перейти у геморагічний синдром. Переважна більшість захворіла під час перебування у прикордонних з Китаєм, Лаосом і Камбоджею районах та південних районах В’єтнаму. У районі м. Ханой спалахів особливо небезпечних інфекцій офіційно не зареєстровано.

Тим не менше, у зв'язку з розвитком міжнародних контактів В'єтнаму і значним збільшенням кількості іноземців, особливо з держав регіону, які відвідують країну, МОЗ та інші компетентні органи СРВ приділяють підвищену увагу здійсненню санітарно-епідеміологічного контролю на прикордонних пунктах і всередині країни, оновленню та приведенню у відповідність з міжнародними вимогами регламентуючих документів з цього питання.

   Так, в липні 1998 року Урядом СРВ був оприлюднений Декрет, відповідно до якого, серед іншого, функцію епідеміологічного контролю покладено на спеціально створені санітарно-карантинні пости в міжнародних аеропортах та інших прикордонних контрольно-пропускних пунктах країни.

Згідно з Декретом СРВ від липня 1998 року, кожна людина, будь-який транспортний засіб та всі інші предмети, які можуть виявитися переносником інфекційних захворювань з районів епідемій, повинні бути піддані санітарному контролю до в'їзду до В'єтнаму, або виїзду з В'єтнаму. Якщо в ході огляду з'ясовується, що об’єкт контактував з інфекційним хворим, останній повинен бути ізольований для подальшого лікування. Метою проведення санітарно-епідеміологічного контролю є виявлення і недопущення розповсюдження таких важких інфекційних захворювань, як чума, холера, жовта лихоманка, туберкульоз.

Від проходження процедур медогляду звільняються або користуються певними пільгами наступні категорії іноземних громадян:

а) співробітники акредитованих в СРВ представництв міжнародних організацій та дипмісій, а також члени їхніх сімей (включаючи чоловіка, дружину та дітей, які не досягли 18-річного віку), які проживають разом або приїжджають до них за запрошеннями;

б) члени офіційних делегацій (включаючи супроводжуючих осіб і членів їхніх сімей), запрошені до В'єтнаму ЦК КПВ, Національними Зборами, Урядом, Міністерством Закордонних Справ для переговорів, на конференції, семінари з обміну досвідом, для лікування і т.п.;

в) особи, які користуються пільгами та імунітетами згідно з міжнародними угодами, учасницею яких є СРВ.

Якщо після прибуття до В'єтнаму у іноземних громадян спостерігаються явні симптоми гострих інфекційних захворювань, їм може бути запропоновано пройти курс лікування. У разі незгоди в'їзд в країну їм може бути тимчасово закритий, і вони можуть бути ізольовані в спеціально відведених місцях.

Іноземці, які приїжджають в СРВ на роботу, навчання або з іншими цілями на строк понад одного року, зобов'язані пред'являти довідки про здоров'я, видані медичними органами або лікарями країни свого постійного проживання, при отриманні в'єтнамських в'їзних віз у консульських установах СРВ за кордоном.  

Працевлаштування у В’єтнамі

На веб-сторінці Міністерства праці та інвалідів В’єтнаму міститься вичерпна інформація щодо умов працевлаштування іноземців в цій країні http://english.molisa.gov.vn/

Водночас, слід пам’ятати, що контроль за будь-яким працевлаштуванням іноземця у т.ч. в’єтнамськими компаніями та організаціями, у країні здійснюється Міністерством громадської безпеки СРВ. Тому, будь-яке порушення законодавства В’єтнаму у сфері працевлаштування, як із боку працедавця, так і з боку найманого працівника переслідується відповідно до чинного законодавства країни. Особливу увагу контролюючі органи приділяють працевлаштуванню іноземців у країні. Слід про це пам’ятати та уникати будь-яких порушень при намірі працевлаштуватися у В’єтнамі. 

Для роботи у В’єтнамі необхідно наперед укласти необхідний контракт із роботодавцем. Якщо ваш контракт буде укладений на термін понад 3 місяці, то перед його укладенням вам необхідно буде отримати дозвіл на працевлаштування. Такий дозвіл видає Міністерство праці СРВ (http://english.molisa.gov.vn/Default.aspx?tabid=302&temidclicked=454) за заявою роботодавця. Максимальний термін такого дозволу є 3 роки, після чого дозвіл необхідно оновити.

У разі, коли контракт укладається на короткий термін ( до 3-х місяців), такий дозвіл не потребується. Натомість, роботодавець все одно зобов’язаний надати у місцевий департамент Мінпраці СРВ список іноземних робітників, яких він найняв та копії трудових договорів. Пам’ятайте, що місцеві роботодавці несуть сувору відповідальність у рамках в’єтнамського законодавства за використання нелегальної праці.

Необхідно також пам’ятати, що однією із суттєвих проблем, з якою може зіткнутися іноземний спеціаліст у В’єтнамі – це знання в’єтнамської мови. Для тих, хто планує переїзд у В’єтнам на тривалий час, знання в’єтнамської мови  вкрай бажане,але вивчити в’єтнамську мову самостійно надзвичайно складно.

Додаткову інформацію стосовно законодавства В’єтнаму у сфері працевлаштування у країні можна отримати за адресою: http://www.global-standards.com/Resources/VNLaborCode1994-2002.pdf

Рекомендуємо самостійно відстежувати термін дійсності дозволів на працевлаштування та, за необхідності, відповідним чином інформувати своїх роботодавців.

Загальні критерії для іноземців, які мають намір працевлаштуватися у В’єтнамі:

-          не молодше 18 років

-          фізичне здоров’я (огляд здійснюється у відповідних закладах В’єтнаму, на платній основі)

-          відсутність судимості у країні походження (документ має бути перекладений в’єтнамською мовою та легалізований відповідно до законодавства країни походження та В’єтнаму, на платній основі);

-          відсутність судимості та переслідування у В’єтнамі компетентними органами країни;

-          фахова підготовка та диплом про закінчення відповідного навчального закладу (документ має бути перекладений в’єтнамською мовою та легалізований відповідно до законодавства країни походження та В’єтнаму, на платній основі);

-          мати дозвіл на працевлаштування у В’єтнамі;

-          мати дозвіл на тривале перебування у В’єтнамі; 

Особи, які звільняються від необхідності отримувати дозвіл на працевлаштування.

Відповідно до Указу №34/2008/NĐ-CP, щодо порядку набору та контролю за іноземцями, які працевлаштовані у В’єтнамі, всі іноземні робітники повинні отримати дозвіл на працевлаштування у країні, крім таких категорій громадян:

-          є засновниками товариств з обмеженою відповідальністю;

-          є членами ради директорів акціонерних товариств;

-          в’їжджають у В’єтнам у якості іноземних спеціалістів  для вирішення невідкладних технічних або технологічних проблем, що можуть негативно вплинути на виробничий процес у цілому або бізнес, та які неможливо врегулювати силами місцевих фахівців.

Термін дії дозволу на працевлаштування у В’єтнамі.

Всі іноземці, які мають намір працевлаштуватися у В’єтнамі, крім випадків зазначених вище, повинні отримати дозвіл на працевлаштування, максимальний термін дії якого становить 36 місяців. Подальше працевлаштування можливе лише за умови отримання нового дозволу. У разі пошкодження або втрати дозволу робітник має негайно повідомити про це роботодавця.

 

 

Необхідно пам’ятати:

Візу бажано оформляти самостійно та оплату за ці послуги проводити особисто. Це не дасть можливості злочинцям втягнути громадянина у схеми торгівлі людьми або використати його документи у злочинних цілях.

Торгівці людьми можуть ввести громадянина в оману, використовуючи:

 • різного роду фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном;
 • туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу тощо;
 • оголошення, рекламу в засобах масової інформації та мережі Інтернет.

Не потрібно реагувати на рекламу фірм, які не зазначають свої повні юридичні дані: назву, адресу, номер ліцензії та органу ліцензування, що її видав.

Переговори щодо працевлаштування не рекомендується проводити наодинці з агентом фірми. Необхідно запросити взяти участь у переговорах свою довірену особу (це може бути хтось із близьких, друзів, знайомих). Треба з’ясувати, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном.

З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір (контракт). Такий договір оформляється у двох примірниках, один з яких (оригінал) залишається у громадянина.

Для виїзду за кордон з метою легального працевлаштування необхідно отримати візу для працевлаштування. Працевлаштування за туристичною чи гостьовою візою може створити для громадянина нелегальне становище або ж сприяти його експлуатації, ув'язненню чи стати головним чинником принизливої процедури депортації з країни перебування.

         Не варто користуватися послугами незнайомих осіб, які пропонують свої послуги щодо продовження терміну дії візи.

Посольство не надає адвокатських послуг та послуг пов’язаних із працевлаштуванням. 

Корисні телефони у В'єтнамі

0

Вихід на національну телефонну мережу + код провінції

00

Вихід на міжнародний зв'язок + код країни

101

Національна телефонна служба

105

Національна телефонна служба за передплатою (англійська)

106

Платна служба довідки

107

Платна служба довідки (в’єтнамською)

1080

Соціальна та культурна інформаційн-довідкова служба

1081

Служба «Жовті сторінки»

1080

Служба з’єднання заявників із консультантами у галузях охорони здоров’я, запобігання вєивання наркотиків, законодавства, інформатики, будівництва, туризму, нерухомості, освіти, інтелектуальної власності, питаннях реєстрації цивільного стану

110

Міжнародна телефонна служба

113

Поліція

114

Пожежна служба

115

Невідкладна медична служба

116

Визначення номера телефону

117

Служба часу

118

Служба підйому

119

Служба ремонту телефонних мереж

131

133

Служба телефонної компанії Hanoi ABC

141

Служба телефонної компанії Vinaphone

142

Тарифи міжнародної телефонної служби

143

Міжнародна довідкова служба

Щодо змін до умов перетину громадянами України кордонів Європейського Союзу

26 червня 2013 року Радою Європейського Союзу схвалені технічні зміни до Кодексу Шенгенських кордонів, які набрали чинності 19 липня 2013 року.

 Серед іншого, зміни стосуються статті 5 Кодексу, які передбачають нові вимоги щодо дійсності проїзних документів при в’їзді громадян третіх держав до країн Європейського Союзу, зокрема: «проїзний документ повинен бути виданий не раніше, ніж протягом останніх 10 років».

 Прикордонні служби більшості країн при виїзді за межі Європейського Союзу пропускатимуть громадян третіх держав, які користуються паспортними документами 

з продовженим терміном дійсності, натомість попереджатимуть про неможливість повторного в’їзду до країн Європейського Союзу за такими документами.

 З метою уникнення ускладнень під час подорожей країнами Європейського Союзу, Посольство України у В’єтнамі рекомендує громадянам України наперед оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон із терміном дійсності 10 років.

 Відповідно до ст.4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється на період до десяти років з можливістю продовження на такий самий термін.

Мапа


Королівство Камбоджа

 Рекомендації громадянам України, які планують відвідати Камбоджу.

Режим в'їзду: Візовий.

Можливе оформлення електронної візи за узгодженням з імміграційною службою.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва.

Умови та темпи економічного розвитку Камбоджі спричиняють наявність різного характеру небезпечних факторів, що можуть завдати шкоди як здоров’ю та життю іноземця, так і стати причиною накладання на нього відповідних покарань згідно з чинним законодавством Камбоджі.

При дотриманні громадянами елементарних загальноприйнятих норм поведінки в іноземних країнах, можна уникнути чимало небажаних наслідків.

Серед принципово важливих моментів, на які доцільно звернути увагу громадянам України, які планують відвідати Камбоджу, можна виокремити такі:

 1. Перед поїздкою необхідно зробити копії всіх документів, які планується взяти у подорож;
 2. Уникати відвідання сумнівних закладів або контактів з підозрілими та малознайомими особами;
 3. Уникати вживання алкогольних напоїв (особливо міцних), а також будь-яких наркотичних засобів. В умовах тропічного клімату це небезпечно для життя;
 4. Пам’ятати, що Камбоджа – країна із надзвичайно розвиненою корупційною системою. Тому, вирішення будь-яких питань, особливо пов’язаних із неорганізованим туризмом, вирішуються дуже складно;
 5. Відмовлятись від контактів «наполегливих друзів», у т.ч. слов’янського походження;
 6. Обов’язково придбати страховий поліс, який би покривав витрати до 14 тис. дол. США.
 7. Ознайомитись із відгуками інших мандрівників, які вже були в Камбоджі;
 8. Замовляти тури (готелі) бажано максимально організовані;
 9. Не залишати особисті речі (фото-, відеокамери, сумочки інше) без належного нагляду;
 10. При пересуванні вулицями слід триматися подалі від проїжджої частини;
 11. При переході доріг не робити різких рухів;
 12. При бажанні здійснити фото- або відеозйомку переконайтесь, що місце та об’єкт зйомки не є режимним  (має бути відповідний знак, або вартовий із зброєю. У іншому випадку охороною може бути знищено або конфісковано носій відзнятого матеріалу);
 13. Законом у Камбоджі за дії із наркотичними речовинами та проституція із малолітніми передбачена відповідальність із застосуванням тривалого терміну тюремного ув’язнення у камбоджійській в’язниці або смертної кари. Це положення особливо стосується іноземців;
 14. Заздалегідь занотувати телефони консульських відділів та «гарячих ліній» найближчих до Камбоджі Посольств України (В’єтнам, Таїланд).

Рекомендації щодо правил поведінки (див. Рекомендації громадянам України у контексті криміногенної ситуації в Камбоджі).

Транспорт

Враховуйте, що у Камбоджі системи громадського транспорту не існує, але є поодинокі таксі  та мотоколяски (Тук-Тук).

Медична допомога, працевлаштування та соціальні послуги

Медична допомога дуже обмежена та дорого-вартісна у системах міжнародного медичного обслуговування. Транспорт для евакуації в медичні установи дорогий.

Громадянам України перед подорожжю до Камбоджі особливо рекомендується придбати поліс медичного страхування на суму покриття витрат не менше 14 000 дол.США. Переконайтеся у страховій компанії, що він буде доступним для використання у Камбоджі і покриватиме витрати на евакуацію з території цієї країни в Україну.

Слід звернути увагу, що подеколи витрати на медичні послуги не завжди покриваються за рахунок страхового полісу, тому мандрівнику треба бути готовим до сплати за медичні послуги власним коштом із подальшою компенсацією витрат страховою компанією.

У Камбоджі працює обмежена кількість кваліфікованих лікарів. Оплата за послуги приватних клінік висока.

Серйозні проблеми зі здоров'ям у туристів, які потребують госпіталізації та/або медичної евакуації в країну свого громадянства, можуть коштувати до 14 тисяч доларів США.

Лікарі та лікарні часто вимагають негайної оплати готівкою за медичні послуги.

Валюта     

Королівство Камбоджа використовує власну валюту. Але поширений спосіб розрахунків - долари США. У країні готелі середнього класу та вище, а також окремі ресторани приймають кредитні картки, зокрема, Visa та MasterCard. Значна частина платіжних операцій проводиться тільки готівкою у доларах США. Рекомендується обміняти купюри великих значень на дрібні.

Митні правила

При перетині кордону з іноземних туристів митні органи Камбоджі суворо забороняють ввезення вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин та друкованої або іншої продукції порнографічного характеру.

За перевезення наркотичних засобів відповідно до законодавства Камбоджі передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на довічне або смертна кара, яка може бути замінена на довічне ув’язнення за особливим погодження Короля.

Товари рослинного та тваринного походження вимагають попередньої сертифікації та паспортизації. 

Умови працевлаштування та соціальні послуги

Королівство Камбоджа є країною із високим рівнем безробітності. Легальне працевлаштування надається, в першу чергу, місцевим мешканцям при досить низькому рівні соціальних послуг.       

Легальне працевлаштування іноземних громадян є дуже обмеженим і може бути пов’язано із роботою у сфері обслуговування. Знання кхмерської мови сприяє.

Найбільш розповсюдженим видом працевлаштування іноземців є робота у сферах обслуговування при готельних комплексах та розважальних закладах. При цьому варто враховувати, що перевага при працевлаштуванні надається місцевим мешканцям. Іноземні громадяни можуть розраховувати на високий рівень оплати лише у випадку роботи висококваліфікованими спеціалістами (фахівці вузького профілю).

Необхідно зазначити, що українські дипломи про вищу освіту не зажди визнаються у Камбоджі, а ті що можуть бути визнані мають бути відповідним чином легалізовані.

Рівень соціальних послуг низький або відсутній.

Рекомендації громадянам України у контексті криміногенної ситуації в Камбоджі.

Щоб уникнути негативних наслідків під час перебування в Камбоджі, бажано дотримуватися наступних рекомендацій:

-   все що можна вихопити (фотоапарат, ювелірні вироби, гаманці, рюкзаки, мобільні телефони тощо) слід тримати в полі постійного зору або, по можливості, не брати з собою. Особливо це стосується громадян, які переміщаються містом на так званих «тук-тук» або іншими відкритими видами автотранспорту;

-   триматися на відстані від проїжджої частини дороги;

-   у разі намагання вас пограбувати, бажано не створювати активний супротив, оскільки це може викликати агресивний опір грабіжника і призвести до смертельної загрози жертви;

-   уникайте контактів з жебраками, серед яких велика кількість кишенькових злодіїв. Як правило вони «займаються справою» на ринках та у місцях особливо популярних серед туристів. Іноді вони діють надмірно «доброзичливо» (майже впритул) та не відступають  від жертви, з пропозиціями надати якесь сприяння, тим самим відволікаючи її увагу;

-   щоб уникнути ризику крадіжки оригіналів документів (зокрема паспорта),  документи залишати в сейфі або іншому безпечному місці; перед поїздкою  зробити копії всіх важливих документів (паспорт для виїзду за кордон, паспорт громадянина України);

-   слід виявляти особливу обережність при використанні платіжних карт, особливо через банкомати. Рекомендується зробити копії карток з обох сторін; використовуйте банкомати, що розташовані у безпечних місцях (банк, вестибюль готелю); бажано мати уявлення як виглядають сертифіковані банкомати, зокрема, ваших банків; переконайтесь, що вас не оточують та за вами не стежать сторонні особи; пам’ятати, що найчастіше пограбування відбувається в мало-захищеному місці біля банкомату відразу як з’явиться готівка, а також при виході з приміщення, де розташовані банкомати;

-   упродовж поїздок у провінційні міста та поселення рекомендується виявляти постійну обережність та пильність. Переважна частина таких невеликих провінційних міст Камбоджі немає належного поліцейського забезпечення, або таке забезпечення малоефективне через мовний бар’єр. Відтак, у разі потреби допомоги з боку державних правоохоронних сил, вони
не будуть поспішати; перебуваючи в таких місцях, не ходіть поодинці, особливо після настання сутінків (це стосується також і курортного міста Сіануквіль), особливо вздовж узбережжя зазначеного міста;

-   особливу пильність слід виявляти під час перебування в країні при проведенні різних фестивалів. Під час таких заходів, найпоширенішим видом злочину є виривання особистих речей у туристів. Переважно злочини здійснюються злодіями на мотоциклах;

-   перебуваючи в Камбоджі, громадянам України слід уникати показово носити дорогі речі;

-   перед поїздкою ознайомитися з загальною ситуацією в країні та, зокрема, в місцях, де будете зупинятися;

-   щоб зменшити ризик отримання сильних травм при можливих дорожньо-транспортних пригодах рекомендуються пересуватися закритими видами автотранспорту. Посольство не рекомендує використовувати в країні велосипеди та мотоцикли;

-   не купуйте контрафактну та піратську продукцію, це може використовуватися для провокації проти вас;

-   не вживайте в публічних або вуличних місцях харчування сильні алкогольні напої, особливо з малознайомими особами;

-   не грайте в азартні ігри, не залежно від того чи з іноземцями, чи з місцевими громадянами;

враховуйте, що місцева поліція рідко здійснює оперативно-слідчі дії та реагування на заяви іноземних туристів, проти яких скоєні пограбування або інші «непринципові» злочини. Не слід чекати того, що поліція почне пошук злочинців. У цьому контексті слід також зазначити, що через високий рівень корумпованості в країні, за оформлення заяви з туриста можуть взяти «особливий збір» у сумі від 20до 100 дол. США.

Митні правила та обмеження

При в’їзді у Камбоджу  забороняється ввіз речовин, що відносять до груп наркотичних препаратів та засобів (для медичних потреб необхідно мати спеціальний дозвіл медичного закладу), вогнепальної зброї (без належного на те дозволу), порнографічної продукції, а також друкованих, аудіо- та відеоматеріалів, що можуть бути визнані як такі, що містять інформацію, що може трактуватися як образлива або проти Королівської родини, спрямована на підрив соціального устрою країни та ображають місцеві традиції.

1 . Митне оформлення при в’їзді

Для прискорення проходження митного кордону Камбоджі для пасажирів, які приїжджають в Королівство Камбоджа, запроваджені зелений і червоний канали, вибір на прохід якими здійснюється пасажирами самостійно.

Всі пасажири зобов'язані заповнити митну декларацію і подати її під час проходу митного контролю у пункті пропуску на кордоні.

 • Зелений коридор для пасажирів, які не мають товарів або тільки товари, які можуть бути допущені без сплати митних зборів і податків, заявивши,  про відсутність таких товарів.
 • Червоний канал для пасажирів, які підлягають обов’язковому митному декларуванню, заборонених або обмежених товарів для ввозу.

Примітка:
Митники можуть провести вибіркову перевірку для пасажирів. До пасажирів, які навмисно використовують зелений коридор, не оголосивши про товари, які підлягають митному  декларуванню та сплати митних зборів можуть застосовуватися санкції відповідно до законодавства Камбоджі.

Без сплати мита можна ввезти:

1. два літри спиртного

2. 400 сигарет, або 100 сигар, або 400 грамів тютюну

3. 350 мл. парфумів.

4. ліки для особистого лікування (коли вони не належать до групи наркотичних засобів.
У цьому випадку необхідно подати відповідний дозвіл).

5. інші товари з граничною кількістю, необхідної для подорожі та які не належать до категорії заборонених товарів.

6. якщо митна вартість товарів перевищує 300 доларів США, вони повинні бути зазнані в митній декларації.

Пасажир у віці до 18 років не мають права , щоб принести в товарах , як зазначено
в пп 1 і 2 вище.

7. Ввіз іноземної валюти необмежений, але суму готівкою від та понад 10 тисяч доларів США необхідно задекларувати.

8. На ввезення заборонених товарів має бути наданий відповідний дозвільний супровідний документ (ліценція, дозвіл, сертифікат тощо).

9. Суворо заборонено також вивозити без належного на те дозволу зброю (у т.ч. колекційну), вибухові речовини, набої, інше військове майно (необхідно отримати дозвіл Міністерства внутрішніх справ або Міністерства національної оборони та дозвіл на імпорт з Головного управління митниці та акцизів Камбоджі), антикваріат, живих диких тварини, опудала з них, коралі, рідкісні рослини. Домашні тварини повинні мати міжнародні ветеринарні посвідчення (паспорт), документи, які підтверджують наявність відповідних щеплень (зокрема від сказу), які зроблені не більше ніж за 30 днів до дати перетину кордону.  

2 . Митні формальності при виїзді

1.при виїзді за межі Камбоджі пасажиру необхідно заповнити декларацію

2.іноземна валюта в сумі, що перевищує 10 тисяч дол.США необхідно отримати дозвіл
від Національного банку Камбоджі та погодження на вивіз з Головного управління митниці та акцизів Камбоджі.

3.товари та предмети заборонені до вивозу мають супроводжуватися відповідними дозвільними документами відповідними уповноваженими органами Камбоджі та за погодженням Головного управління митниці та акцизів.

4.для вивезення зброї (у т.ч. колекційну), вибухові речовини, набої, інше військове майно необхідно отримати дозвіл Міністерства внутрішніх справ або Міністерства національної оборони та дозвіл на імпорт з Головного управління митниці та акцизів Камбоджі

5.для вивезення предметів антикваріату, живих диких тварини, опудала з них, коралі, рідкісні рослини необхідно отримати дозвіл Міністерства культури і мистецтв та погодження Генерального департаменту митниці та акцизів Камбоджі.

6.для вивезення домашніх тварин необхідно отримати міжнародні ветеринарні посвідчення (паспорт), документи, які підтверджують наявність відповідних щеплень (зокрема від сказу), які зроблені не більше ніж за 30 днів до дати перетину кордону та погодження Міністерства сільського господарства , лісового господарства , полювання та рибальства.  

3 . Митне очищення вантажу

Пасажир, який має намір імпортувати товари у Камбоджу повинні підготувати митну декларацію на імпорт та подати його на митниці з наступним оригінальним і / або сертифіковані копіями документів у трьох примірниках.

Зокрема:

◦ рахунок

◦ пакувальний лист

◦ номер авіанакладної (Airway bill)

◦ митний Дозвіл ( при необхідності)

◦ інші відповідні документи ( при необхідності)

Необхідно пам’ятати, що ввезення у країну наркотичних засобів тягне за собою відповідно до законодавства Королівства Камбоджа покарання із позбавлення волі пожиттєво, або смертну кару.

  Додаткову інформація з митних питань можна отримати на офіційному сайті Генерального департаменту митниць та акцизів Камбоджі:

http://www.customs.gov.kh/clearanceforpassengers.html

 Корисні сайти у Камбоджі

Уряд Королівства Камбоджа

www.cambodia.gov.kh

Канцелярія Ради Міністрів

www.ocm.gov.kh

Міністерство закордонних справ і міжнародного співробітництва

www.mfaic.gov.kh

Сенат Королівства Камбоджа

www.senate.gov.kh

Національна Асамблея Королівства Камбоджа

www.cambodian-parliament.org

Міністерство сільського, лісного та рибного господарства

www.maff.gov.kh

Міністерство торгівлі

www.moc.gov.kh

Міністерство культури та образотворчих мистецтв  

www.mcfa.gov.kh

Міністерство економіки та фінансів

www.mef.gov.kh

Міністерство у справах освіти молоді та спорту

www.moeys.gov.kh

Міністерство екології

www.moe.gov.kh

Міністерство охорони здоров’я

www.moh.gov.kh

Міністерство промисловості, корисних копалин та енергетики

www.mime.gov.kh

Міністерство інформації

www.information.gov.kh

Міністерство внутрішніх справ

www.interior.gov.kh

Міністерство юстиції

www.moj.gov.kh

Міністерство праці та професійної освіти

www.mlv.gov.kh

Міністерство землеустрою, урбанізації та будівництва

www.mlmupc.gov.kh

Міністерство оборони

www.mond.gov.kh

Міністерство у зв’язках з Національною Асамблеєю та Сенатом та інспекціям

www.mnasrl.gov.kh

Міністерство планування

www.mop.gov.kh

Міністерство суспільних робіт і транспорта

www.mpwt.gov.kh

Міністерство пошт та телекомунікацій

www.mptc.gov.kh

Міністерство у справах релігій та культів

www.morac.gov.kh

Міністерство розвитку сільської місцевості

www.mrd.gov.kh

Міністерство соціального забезпечення

www.mosalvy.gov.kh

Міністерство водних ресурсів т метеорології

www.mowram.gov.kh

Міністерство у справах жінок

www.mwva.gov.kh

Мерія міста Пномпень

www.phnompenh.gov.kh

Державний секретаріат державної служби

www.sspf.gov.kh

Державний секретаріат цивільної авіації

www.civilaviation.gov.kh

Національне управління у справах інформаційних технологій та телекомунікацій

www.nida.gov.kh

Щодо змін до умов перетину громадянами України кордонів Європейського Союзу

26 червня 2013 року Радою Європейського Союзу схвалені технічні зміни до Кодексу Шенгенських кордонів, які набрали чинності 19 липня 2013 року.

 Серед іншого, зміни стосуються статті 5 Кодексу, які передбачають нові вимоги щодо дійсності проїзних документів при в’їзді громадян третіх держав до країн Європейського Союзу, зокрема: «проїзний документ повинен бути виданий не раніше, ніж протягом останніх 10 років».

 Прикордонні служби більшості країн при виїзді за межі Європейського Союзу пропускатимуть громадян третіх держав, які користуються паспортними документами 

з продовженим терміном дійсності, натомість попереджатимуть про неможливість повторного в’їзду до країн Європейського Союзу за такими документами.

 З метою уникнення ускладнень під час подорожей країнами Європейського Союзу, Посольство України у В’єтнамі рекомендує громадянам України наперед оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон із терміном дійсності 10 років.

 Відповідно до ст.4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється на період до десяти років з можливістю продовження на такий самий термін.

Мапа