Посольство України в Соціалістичній Республіці В’єтнам

Київ 10:30

Торговельно-економічне співробітництво між Україною і Камбоджею

Протягом останніх років торгівля між Україною і Камбоджею розвивалася нерівномірно. Як і раніше, основними перешкодами на шляху до розвитку економічної співпраці є несприятливі внутрішні умови (низька платоспроможність) та низький рівень політичного діалогу між нашими державами. 

За даними Державної служби статистики України, у січні-жовтні 2018 р. експорт з України в Камбоджу становив 589,3 тис. доларів  США (173,5% по відношенню до січня-жовтня 2017 р., імпорт - 19507,4 тис. доларів  США (143% по відношенню до січня-жовтня 2017 р.). Від’ємне сальдо України становило  -18918,1 тис. доларів США.

Україна експортувала до Камбоджі сільськогосподарську продукцію та чорні метали. Камбоджійський імпорт в Україну становили переважно предмети одягу, взуття і тканини.

На думку Посольства, перспективним напрямком торговельно-економічного співробітництва між двома країнами може бути участь українських підприємств у проектуванні, будівництві та обладнанні громадських, енергетичних, промислових і транспортних об’єктів, постачання будівельної техніки, вантажівок, верстатів тощо.

Особливий інтерес для українських підприємців може становити участь у розгортанні енергетичної інфраструктури Камбоджі, у т.ч. спільно з в’єтнамськими компаніями.