• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Tiếng Việt
Політичні відносини між Україною і Королівством Камбоджа
Опубліковано 26 серпня 2012 року о 00:00

Сучасні двосторонні відносини між Україною та Королівством Камбоджа потребують започаткування політичних контактів на високому і найвищому рівнях. Спілкування між двома країнами відбувається у форматі «Посольство України - Міністерство закордонних справ та міжнародного співробітництва Королівства Камбоджа».

У червні 2011 року відбулася робоча поїздка представників Посольства України до Камбоджі, в рамках якої проведено роботу з налагодження тісних зв’язків з представниками офіційних та ділових кіл країни. Так, відбулися зустрічі Посла України з Віце-прем’єр-міністром, міністром оборони Камбоджі Теа Банем, Міністром освіти, молоді та спорту Камбоджі Ім Сіті, Міністром промисловості, корисних копалин та енергетики Камбоджі Суй Семом.

У березні 2013 року відбувся черговий візит Посла України О.Шовкопляса до Пномпеню. В ході відвідання Королівства Камбоджа він провів низку зустрічей з керівниками міністерств та відомств країни, зокрема, з Державним Секретарем Міністерства промисловості, природних ресурсів та енергетики Ітх Праінгом, Державним Секретарем Міністерства торгівлі Кем Сітханом та Державним Секретарем Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва Лонг Вісалом.

У червні 2013 року відбувся ще один візит Посла України до Пномпеню. В ході відвідання Королівства Камбоджа він провів низку зустрічей з керівниками міністерств та відомств країни, зокрема, з Віце-прем’єр-міністром Камбоджі Сок Аном, Радником Прем’єр-міністра Камбоджі Ярою Суосом, Державним Секретарем Міністерства Національної оборони Камбоджі Неанг Фатом.

У період 16-27 червня 2013 року в м. Пномпень відбулась 37-ма сесія Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, в роботі якої у складі делегації України взяв участь Посол України в Соціалістичній Республіці В’єтнам та Королівстві Камбоджа (за сумісництвом) О.Шовкопляс.

В рамках порядку денного сесії відбувся розгляд питань щодо стану збереження культурних і природних об’єктів, включених до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Комітет ухвалив резолюції щодо трьох українських об’єктів всесвітньої спадщини: «Букові праліси Карпат та старі букові ліси Німеччини»; «Ансамбль історичного центру міста Львів» та «Київ: Собор Св. Софії з прилеглими монастирськими спорудами, Києво-Печерська Лавра».

У листопаді 2013 року відбувся черговий візит Посла України до Камбоджі, у ході якого проведено переговори з Державним Секретарем Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва Королівства Камбоджа Унг Сіном.

Під час зустрічі сторони досягли домовленостей щодо створення українсько-камбоджійської двосторонньої договірно-правової бази, особливу увагу при цьому було приділено торговельно-економічним  стосункам між двома країнами.

У грудні 2014 року Посол України О.Шовкопляс в рамках свого візиту до Пномпеню зустрівся з Державним секретарем Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва Королівства Камбоджа Оуч Борітом.

Під час зустрічі сторони продовжили опрацювання питань щодо українсько-камбоджійської двосторонньої договірно-правової бази та співпраці в рамках міжнародних організацій.

5 серпня 2016 року в м.Пномпень відбулися зустрічі Посла України у В’єтнамі та Королівстві Камбоджа Олексія Шовкопляса з Держсекретарем Міністерства торгівлі Королівства Камбоджі, пані Текрет Камранг, а також з керівництвом Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва Камбоджі.

У ході візиту Посла України до Камбоджі з 23-25 листопада 2017 року в рамках участі у зустрічі Спеціальної Робочої Групи та Комітету Старших посадових осіб Конференції з питань взаємодії та заходів зміцнення довіри в Азії (The Conference on Interaction and Confidence Building Measures in Asia) в Сієм Ріп, Королівство Камбоджа, відбулися окремі зустрічі з представниками Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва Королівства Камбоджа. 

В ході зустрічей було обговорено широке коло питань двостороннього співробітництва та взаємодії України з Королівства Камбоджі на міжнародній арені.  

28 листопада 2018 року, в м.Пномпень, Посол України провів зустріч з Генеральним Директором департаментів Європи, Америки, Африки і Близького Сходу Міністерства закордонних справ і міжнародного співробітництва Королівства Камбоджа Соккхоеурн Аном. В зустрічі з камбоджийської сторони взяли участь дипломатичні працівники різних рівнів Консульського департаменту, департаменту Європи та департаменту міжнародних організацій.

Були обговорені питання двостороннього співробітництва та взаємодія України з Камбоджею в рамках міжнародних організацій. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux