• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Tiếng Việt
06 грудня 2014 р. у приміщенні Київського міського будинку вчителя відбулося засідання Всеукраїнської конференції Товариства «Україна-В’єтнам».
Опубліковано 06 грудня 2014 року о 04:07

06 грудня 2014 р. у приміщенні Київського міського будинку вчителя відбулося засідання Всеукраїнської конференції Товариства «Україна-В’єтнам». Серед учасників та гостей заходу були Надзвичайний і Повноважний Посол Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні Нгуєн Мінь Чі, Голова Київської обласної державної адміністрації Володимир Шандра, Перший заступник Голови Київської міської державної адміністрації Ігор Ніконов, український поет, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч Іван Драч.

Олександр Шлапак як Голова Товариства «Україна-В’єтнам» зазначив, що товариство має багаті традиції і фактично спільну з В’єтнамом історію.

«Не можу не відзначити, що наші відносини, відносини наших держав жодного разу не мали у своїй історії ніяких суперечок, ніяких протиріч. Навпаки на найвищому політичному рівні, на економічному, на звичайному людському рівні – це надзвичайно приязні стосунки», - пояснив Олександр Шлапак.

За його словами, найбільш шанована частина громадської організації представлена ветеранами. І велика увага приділяється підтримці ветеранського руху воїнів – інтернаціоналістів, увічненню їх бойових подвигів. Майже рік Товариство веде збір особистих речей і фотографій українських ветеранів для експозиції нових Військово-історичного музею і Музею військ ППО-ВПС В’єтнамської Народної Армії. Їх відкриття заплановано на 2015 р. до 50-річчя першого бою ракетників. Разом з тим, майже шість років існує в’єтнамська програма з відвідання цієї країни для ветеранів війни. За цією програмою близько 250 осіб отримали нагоду зустрітися зі своїми в’єтнамськими бойовими товаришами, відпочити та оздоровитися. Остання делегація ветеранів повернулася на Батьківщину напередодні конференції.

Олександр Шлапак звернув увагу на те, що В’єтнам надзвичайно високо цінує українську освіту: «В українських вузах Києва, Одеси, Харкова, Донецька, Львова пройшли навчання велика кількість в’єтнамських студентів. Наразі більше 1400 студентів здобувають освіту у наших вишах».

Важливим кроком до зміцнення взаємовідносин двох держав має стати створення зони вільної торгівлі України з В’єтнамом. У травні 2013 р. Громадська рада при МЗС підтримала ініціативу Товариства про включення його представника до складу: робочої групи експертів з вивчення перспектив укладання Угоди про вільну торгівлю між Україною та В’єтнамом; делегації України для участі у переговорах з Соціалістичною Республікою В’єтнам щодо укладення Угоди про вільну торгівлю між Україною та В’єтнамом.

Голова Товариства наголосив, що в’єтнамці щиро підтримують українців і їхньому прагненні бути незалежними та вільними, зокрема, під час Революції Гідності.

«Я хотів би підкреслити, що з нами на Майдані майже весь час були наші в’єтнамські друзі. Спільно ми неодноразово передавали гроші на підтримку Майдану. За сприяння столиці в’єтнамська громада зібрала 100 тисяч грн. та передала на відновлення Хрещатику. Вже зараз на допомогу біженцям з Донбасу зібрано 46 тисяч грн. коштами, понад 80 коробок нових теплих речей, 400 ящиків з продуктами харчування тривалого зберігання, які доставлені через Товариство Червоного Хреста в Маріуполь. Членами Товариства на підтримку АТО передано броньований вантажопасажирський автомобіль Volkswagen.», - розповів Олександр Шлапак.

За таку щиру і дружню підтримку подякували В’єтнаму також Володимир Шандра та Ігор Ніконов. Так, очільник Київської ОДА відмітив: «Нам надзвичайно важлива підтримка тих країн, які мають дружні відносини з Україною, які пройшли цей шлях, шлях боротьби з агресором і відстояли свою незалежність, політичну думку, майбутнє, своє бажання самим реформувати країну».

Володимир Шандра також нагадав, що у м. Біла Церква Київської обл. працює одне з найбільших підприємств з в’єтнамським капіталом в Україні. Як зазначають його власники, в Україну вже надійшло більше 40 млн. дол. інвестицій, а на підприємстві знайшли роботу понад 400 українських фахівців.

«Хотілося, щоб товарообіг України з В’єтнамом суттєво збільшився, щоб інвестиції йшли як в Україну, так і з України. Я переконаний, що якраз в якійсь мірі різні кліматичні умови, різний темперамент двох народів дасть ту синергію, яка допоможе розвивати взаємовигідне торгівельне, економічне співробітництво. Я обіцяю захист інвестицій», - запевнив Володимир Шандра.

Ігор Ніконов у свою чергу також висловив готовність допомагати в’єтнамським підприємцям, і, крім того, сприяти зміцненню дружби між народами. Так, Київська міська держадміністрація запропонувала провести акцію, яка дозволить більше дізнатися українцям про в’єтнамський колорит.

«Ми вирішили провести таку акцію: кожному посольству країн, які знаходяться у Києві, ми запропонували будь-який сквер на вибір, в якому вони можуть створити частинку своєї країни, для того, щоб зміцнити дружбу між народами. Це може стимулювати туристичні взаємовідносини між нашими державами», - розповів Ігор Ніконов.

Надзвичайний і Повноважний Посол Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні Нгуєн Мінь Чі підтримав таку ідею і висловив щире сподівання на подальше зміцнення дружніх взаємовідносин двох держав.

«Мені імпонує, що зараз, на мій погляд, відбувається укріплення взаємовідносин України та В’єтнаму. Вносяться своєрідні новації, які безперечно будуть сприяти більш тісній і ефективній взаємодії двох товариств дружби. А ми, Посольство В’єтнаму в Україні, відчуваємо і отримуємо від вас духовну і практичну підтримку і допомогу», - сказав Нгуєн Мінь Чі.

В ході конференції державою нагородою України - орденом Б.Хмельницького було відзначено Голову Об’єднання ради ветеранів війни у В’єтнамі Всеукраїнської спілки учасників війни Юрія Кісліцина. Також, держаною нагородою В’єтнаму – орденом «Дружба» відзначено заступника директора Інституту економіки та прогнозування НАНУ Анатолія Даниленка.

Наприкінці засідання Олександр Шлапак відзначив особливість у відносинах України та В’єтнаму: «Хочу підкреслити ту особливість, про яку я вже говорив. Чим довше триває наша дружба, тим більше спільного ми знаходимо з в’єтнамцями. Хочеться, щоб Україна змогла довести, що після такої складної, важкої війни, яка щоправда ще не закінчилася, ми зможемо в лічені роки, як це зробили в’єтнамці, побудувати неймовірну економіку».

Після конференції для членів Правління Товариства та журналістів було організовано екскурсію на найбільше підприємство з в’єтнамським капіталом «Маревен Фуд Україна», яке знаходиться у м. Біла Церква.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux