• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Tiếng Việt
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною і В’єтнамом
Опубліковано 09 June 2023 року о 13:22

Одним з успішних напрямів українсько-в’єтнамського культурно-гуманітарного співробітництва є освіта.

Параметри освітянського співробітництва визначаються Угодою про співпрацю у сфері освіти між Кабінетом Міністрів  України та Урядом СРВ.

В ході офіційного візиту Прем`єр-міністра СРВ Нгуєн Тан Зунга в Україну (жовтень 2011 року) було підписано Меморандум про співробітництво між Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка та В’єтнамським національним університетом (м. Ханой).

Численною і впливовою в СРВ є група колишніх випускників українських вищих навчальних закладів. Успішно діє Товариство дружби «В’єтнам-Україна», яке підтримує контакти з неформальними «регіональними» (київським, харківським, одеським тощо) клубами (земляцтвами) випускників українських ВНЗ у В’єтнамі, заохочує зустрічі їхніх членів з викладачами, друзями в Україні, сприяє реалізації двосторонніх ділових ініціатив.

Крім того, за сприяння ПУ в СРВ, знімальна група в’єтнамського телебачення створила документальний фільм «В’єтнамські учні та їх українські вчителі», присвячений тематиці навчання в’єтнамських студентів в українських вузах.

25-27 березня 2011 року відбувся концерт солістів Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Григорія Верьовки, а також організовано виставки мікромініатюр М.Сядристого та голограм Скіфського золота.

У  2009-2014 рр. відбулися візити до В’єтнаму громадян України – колишніх військовослужбовців, учасників оборони цієї країни, а також протягом 2009-2013 рр. організовано поїздки груп в’єтнамських дітей до МДЦ «Артек» для участі в міжнародному дитячому фестивалі «Змінимо світ на краще». Згадані події висвітлювалися в’єтнамськими ЗМІ та сприяли формуванню позитивного іміджу України у В’єтнамі.

У листопаді 2011 року за сприяння Посольства України в СРВ та Посольства СРВ в Україні в мм. Київ, Харків та Одеса відбулися Дні культури В’єтнаму в Україні.

9-14 листопада 2012 року відбулися дні культури України у В’єтнамі, в рамках яких у мм. Ханой, Хошимін та Халонг успішно пройшли концерти Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Григорія Верьовки, відбулися дні українського кіно.

Численною і впливовою в СРВ є група колишніх випускників українських ВНЗ. Успішно діє Товариство дружби «В’єтнам-Україна», за запрошенням українського Товариства дружби «Україна-В’єтнам», щорічно відвідує Україну. Підтримуються контакти з неформальними клубами (земляцтвами) випускників українських ВНЗ у В’єтнамі. Заохочуються зустрічі їхніх членів з викладачами, друзями в Україні, сприяє реалізації двосторонніх ділових ініціатив.

Делегація Спілки жінок України на чолі з Л.В.Герасименкоз з 17 по 29 березня 2018 року перебувала з візитом у В’єтнамі та Камбоджі. Відбулися зустрічі з колегами зі “Спілки жінок В’єтнаму” та представниками організації “Камбоджийські жінки за мир та розвиток”. Сторонами були обговорені перспективні напрямки співпраці та шляхи взаємодії у майбутньому.

За ініціативи та активного сприяння ПУ в СРВ, журналісти в’єтнамського телеканалу “VTC10” відвідали Україну з 20 по 30 вересня 2018 року. 

Журналісти провели тематичні інтерв’ю та зустрічі з представниками державних органів влади України, провідними ВНЗ, зацікавленими інституціями, в’єтнамською громадою та ЗМІ України.

За результатами поїздки відбулися трансляції низки програм про Україну на каналі “VTC10”.

Прес тур журналістів телеканалу VTC10 – NETVIET суттєво сприяв популяризації в Соціалістичній Республіці В’єтнам сучасного українського суспільства, його культури, традицій та економічного потенціалу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux