• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Tiếng Việt
Оформлення закордонного паспорта
Опубліковано 18 березня 2024 року о 06:45

 

ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ (ЗАМІНИ) ПАСПОРТА В ПОСОЛЬСТВІ НЕОБХІДНО НАДАТИ (та їхні копії):


- Паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку) або інший документ, Що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

- У разі коли особі не оформлювався документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або надає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, за умови оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше, подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (за винятком випадків, коли батьки особи на момент її народження були громадянами України);

- Якщо у заявника вже є два паспорти для виїзду за кордон або, принаймні, за таким заявником, за відомостями Державної міграційної служби України, вже рахуються два паспорти для виїзду за кордон (не важливо чи фізично вони є на руках або чи закінчився строк дії) - новий паспорт можна оформити лише за умови повернення одного з двох попередніх! 

- Якщо паспорт(и) загубили, викрали або «забули десь» - потрібна відповідна довідка з поліції про факти «втрати» або «викрадення» з перекладом. Така довідка буде підставою для визнання паспорта недійсним, оголошення його в міжнародний  розшук (Інтерпол) та подальшого оформлення нового паспорта на заміну! Якщо такий паспорт потім буде знайдено - ним не можна користуватися, а під час спроби перетину міжнародного кордону, якщо такий паспорт буде виявлено, він буде затриманий та вилучений!

- Свідоцтво про народження (за наявності) або витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження (за наявності), або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави, - у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 14-річного віку;

- Документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (візи, відмітки про перетин кордону, дозвіл на проживання, реєстрація місця проживання тощо);

- Роздрукований витяг із застосунку «ДІЯ» або з інших джерел про адресу місця проживання в Україні та окремо зазначити поштовий індекс, якщо там він не зазначений;

- Документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, у тому числі документ, виданий уповноваженим органом іноземної держави, який підтверджує повноваження особи на представлення інтересів дитини щодо оформлення паспорта для виїзду за кордон, - у разі подання документів законним представником, крім випадків, коли законним представником є один із батьків

- Підтвердження про сплату консульського збору. Банківське направлення для сплати видається під час консульського прийому. Консульський збір для осіб до 16 років – 40 дол.США, для осіб від 16 років – 90+40 дол.США;

- Інформація про адресу проживання у В’єтнамі, контактний номер телефону (довільна форма, надається під час оформлення заяви в Посольстві);

- У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, або особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, оформленим в установленому порядку, або особі, щодо якої наявний висновок про необхідність направлення особи із складових сил оборони або сил безпеки, постраждалої у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на лікування за кордон, - може бути подано одну кольорову фотокартку розміром 10х15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування*;

- Один з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, який подає документи для оформлення паспорта для виїзду за кордон, крім випадку подання документів представником дитячого закладу або патронатним вихователем, у письмовій заяві, поданій у довільній формі, може визначити іншу особу (іншого з батьків, опікунів, піклувальників, повнолітніх сина чи дочку, рідних (повнорідних та неповнорідних) сестру, брата, діда, бабу) для отримання паспорта для виїзду за кордон особи, на ім’я якої він оформлювався.

 

Також подається за наявності (та їхні копії):

 • паспорт громадянина України;
 • довідку з реєстраційним номером облікової картки платника податків;
 • документ, що підтверджує інформацію про місце проживання в Україні;
 • фото 10 х 15 сантиметрів на БІЛОМУ ФОНІ БЕЗ РЕДАГУВАННЯ – 1 шт., анфас. Розмір голови 70-80% від фото* - для осіб, які не проживають у м.Ханой (рекомендація);
 • свідоцтво про зміну прізвища, ім’я по батькові (якщо таке відбувалось).

 

Для оформлення паспорта для виїзду за кордон замість втраченого або викраденого заявник, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном


1) Вирушайте до найближчого відділку поліції, де необхідно подати заяву про втрату або крадіжку паспорта. Якщо ви не володієте в’єтнамською мовою заручіться допомогою людини, яка володіє в’єтнамською та зможе вам допомогти подати заяву.

У заяві необхідно буде перерахувати всі вкрадені у вас речі, а також докладно описати обставини, за яких це сталося. У цьому випадку незайвим буде, якщо у вас знайдеться копія (електронна або паперова) паспорта з усіма проставленими візами.

Після написання заяви її необхідно посвідчити підписом начальника (чергового) відділку поліції та поставити печатку.

2) Зверніться до Посольства та надайте:

паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку) або будь-який інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, за відсутності - його копію (у разі наявності), або надається інформація про раніше оформлені на ім’я цієї особи документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;

 • інші вищезгадані документи, що подаються для оформлення паспорта;
 • довідку з поліції про втрату паспорта з перекладом. 


ДЕТАЛЬНІ ВИМОГИ ДО ФОТО 10Х15 сантиметрів


По завершенню подання документів на оформлення закордонного паспорта у закордонній дипломатичній установі заявник отримує довідку з індивідуальним номером (ідентифікатором сесії), за допомогою якого здійснюється перевірка стану виготовлення паспорта на вебпорталі МЗС України.

>>> ПЕРЕВІРИТИ СТАН ВИГОТОВЛЕННЯ ПАСПОРТА <<<

Просимо зауважити, що статус "Документ виготовлено" не означає, що документ готовий до видачі. Паспорт можна отримати тільки якщо на сайті вказано, що "Документ прибув до ЗДУ".

Закордонні паспорти виготовляються в Україні, на Державному підприємстві «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів»» (м. Київ) з їх подальшим доставленням за кордон через Міністерство закордонних справ. 

В умовах воєнного стану можливе затримання термінів доставлення дипломатичною поштою паспортів, оформлених у закордонних дипломатичних установах. При цьому Міністерство закордонних справ України докладає всіх можливих зусиль для забезпечення їх вчасного доставлення.

Водночас чинним законодавством передбачена можливість доставлення паспортів міжнародними експрес-відправленнями коштом заявника.

Служби міжнародних експрес-відправлень доставлять виготовлений паспорт на адресу тієї дипломатичної установи, в якій були подані документи на його оформлення. 

Наразі існують такі варіанти: 

DHL

Відправлення виготовлених паспортів компанією «DHL» здійснюється за письмовою заявою власним коштом громадянина, на ім’я якого оформлюється паспорт, або його законного представника.

На е-платформі «DHL» можна замовити й оплатити послугу міжнародного експрес-доставлення паспорта за узгодженим тарифом в українській гривні. 

Алгоритм дій:

 • Для замовлення експрес-доставлення Вашого документа натисніть на зображення паспорта на сайті: https://dhlportal.com.ua (відбудеться переадресація на сторінку платіжного сервісу Portmone). 
 • Заповніть всі поля у платіжному вікні:
  • країна;

  • вхідний номер заявки (це номер-ідентифікатор сесії з шести цифр, який Ви отримали у закордонній дипломатичній установі при поданні документів на оформлення паспорта);

  • ПІБ власника паспорта;

  • Ваш е-mail.

 • Оплатіть послугу.
 • На зазначену Вами електронну пошту має надійти квитанція про здійснену оплату послуг DHL Express.
 • Заповніть "від руки" заяву та надішліть її на адресу відповідної закордонної дипломатичної установи разом з квитанцією про сплату за послуги DHL Express Україна.

VFS.Global

Відправлення виготовлених паспортів компанією «VFS.Global» здійснюється за письмовою заявою власним коштом громадянина, на ім’я якого оформлюється паспорт, або його законного представника.

Для цього потрібно:

 • здійснити реєстрацію;

 • замовити кур'єрське доставлення та провести оплату 

В умовах воєнного стану терміни доставлення паспортів можуть бути затримані до 2 тижнів.

Зверніть увагу, що у випадку незвернення за отриманням оформленого паспорта впродовж двох років з дня його надходження до дипломатичної установи, паспорт знищується. Строк зберігання неотриманого паспорта для виїзду за кордон може бути продовжено за письмовим зверненням власника до трьох років.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux