• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Tiếng Việt
Політичні відносини між Україною та В'єтнамом
Опубліковано 24 серпня 2012 року о 03:19

Політичні відносини між Україною і В’єтнамом

Україну та В'єтнам історично пов'язують традиційно дружні відносини. 27 грудня 1991 року В'єтнам визнав нашу державу. Дипломатичні відносини між Україною та В’єтнамом було встановлено 23 січня 1992 року. У 1993 році розпочало свою діяльність Посольство СРВ в Україні. Посольство України у В'єтнамі було відкрите в 1997 році.

У 1993-1994 роках відбулися обміни візитами на рівні глав зовнішньополітичних відомств України та В'єтнаму, у рамках яких було підписано низку важливих двосторонніх угод. У червні 1994 року Україну відвідав Прем'єр-міністр СРВ Во Ван Кієт. Одним з важливих результатів того візиту стало створення Міжурядової українсько-в'єтнамської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.

Початок відносинам на найвищому рівні поклав державний візит Президента України Л.Кучми до В'єтнаму у квітні 1996 року. Під час візиту відбулося підписання міждержавного договору про принципи відносин між двома країнами.

У 2000 році з державним візитом в Україні перебував Президент СРВ Чан Дик Лионґ. Візит завершився укладенням низки міжурядових та міжвідомчих угод. У січні 2003 року відбувся офіційний візит в Україну Голови Національних Зборів СРВ Нґуєн Ван Ана.

В рамках зустрічі Міністра закордонних справ України А.Яценюка з Віце-прем'єр-міністром, Міністром закордонних справ СРВ Фам За Кхіємом, яка відбулася в Нью-Йорку 25 вересня 2007 року під час 62-ї сесії ГА ООН, була підписана Угода про реадмісію між Україною та СРВ.

Розвитку двосторонніх українсько-в’єтнамських відносин сприяв офіційний візит до СРВ Голови Верховної Ради України В.Литвина, який  відбувся 5-7 грудня 2010 року.

25-27 березня 2011 року відбувся державний візит до СРВ Президента України. У рамках візиту була підписана низка двосторонніх документів. Головним підсумком візиту стало підписання Президентами України та Соціалістичної Республіки В'єтнам Спільної заяви щодо встановлення відносин всебічного співробітництва та партнерства між Україною та В'єтнамом, в якій окреслюються основні напрямки, форми і механізми подальшої взаємодії з широкого кола двосторонніх та міжнародних питань. Документом визначено пріоритети співробітництва між Україною та СРВ.

У період 4-6 жовтня 2011 року відбувся офіційний візит в Україну Прем`єр-міністра СРВ Нгуєн Тан Зунга. В рамках цього візиту було проведено 12-те засідання українсько-в'єтнамської Міжурядової комісії з питань торговельно-економічного  та  науково-технічного співробітництва.

7-8 березня 2012 року з офіційний візитом в СРВ перебував Міністр закордонних справ України К.Грищенко. За підсумками цього візиту було прийняте Спільне Комюніке, в якому міститься трирічний план дій (2012-2015 рр.) по встановленню між Україною і В'єтнамом відносин стратегічного характеру.

У період 15-16 листопада 2012 року відбувся офіційний візит до В’єтнаму Прем`єр-міністра України. За результатами цього візиту було підписано низку двосторонніх документів та ухвалене Спільне комюніке глав урядів двох країн, в якому проаналізовано сучасний стан відносин між Україною та В’єтнамом.

У 2013 році між Україною і В’єтнамом продовжувався активний політичний діалог на високому рівні. Зокрема, відбувся офіційний візит в Україну в’єтнамської делегації на чолі з Заступником Генерального секретаря ЦК Комуністичної партії В’єтнаму, членом Політбюро, Постійним секретарем Секретаріату ЦК КПВ Ле Хонг Анєм, а також візит в’єтнамської парламентської делегації на чолі з Першим заступником Голови Національних Зборів СРВ Гуінь Нгок Шоном.

В 2013 році відбулися  візити до СРВ делегацій органів прокуратури та Союзу юристів України. 

26 вересня 2014 року під час роботи 69-ї сесії ГА ООН відбулася робоча зустріч Міністра закордонних справ України П. Клімкіна з Віце-прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ Соціалістичної Республіки В’єтнам Фам Бінь Міньом. Міністри обговорили сучасний стан двосторонніх відносин та шляхи їх активізації на всіх напрямках. Особлива увага була приділена розвитку торговельно-економічних стосунків, взаємодії в рамках міжнародних організацій та інтенсифікації двосторонніх контактів на високому і найвищому рівнях.

30 листопада 2015 року протягом роботи 21-ї Конференції Сторін Рамкової Конвенції ООН про зміну клімату Президент України Петро Порошенко провів зустріч із Прем’єр-міністром Соціалістичної Республіки В’єтнам Нгуєн Тан Зунгом. Співрозмовники обговорили спільні заходи, спрямовані на активізацію політичного діалогу та поглиблення торговельно-економічних відносин між Україною та В’єтнамом. 

20 січня 2017 р. в рамках участі у роботі Всесвітнього економічного форуму в м. Давос Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Прем’єр-міністром Соціалістичної Республіки В’єтнам Нгуєн Суан Фуком.

З 4 по 6 вересня 2017 р. відбувся офіційний візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна до Соціалістичної Республіки В’єтнам.

За результатами переговорів з Міністром закордонних справ СРВ Фам Бінь Міньом було прийнято Комюніке та підписана низка двосторонніх документів.

 

 Між Україною та В'єтнамом існують наступні двосторонні органи високого рівня:

– українсько-в’єтнамська Міжурядова комісія з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва (14-те засідання відбулося 9-10 жовтня 2017 року в м. Київ);

– українсько-в`єтнамська спільна Підкомісія з питань науково-технічного співробітництва (5-те засідання відбулося 8-9 грудня 2011 року в м. Ханой);

– українсько-в’єтнамська міжурядова координаційна комісія з питань військово-технічного співробітництва (16-те засідання відбулося 27-31 березня 2017 року в м. Київ).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux