• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Tiếng Việt
Інформація для експортерів та бізнесу
Опубліковано 20 March 2023 року о 13:51

Торговельно-економічне співробітництво між Україною і В’єтнамом

Обсяг торгівлі між Україною та В’єтнамом за 2021 рік становив 855,3 млн дол. США (+31% до аналогічного періоду 2020 р.); експорт – 279,1 млн дол. США (+55,3%); імпорт – 576,2 млн дол. США (+24,8%). Від’ємне сальдо України становить 297.1 млн дол. США.

У структурі українського експорту:

руди, шлаки і зола – 171 млн дол. США;

зернові культури – 67,3 млн дол. США;

деревина і вироби з деревини – 8,4 млн дол. США;

залишки і відходи харчової промисловості (корми) – 7 млн дол. США.

Імпорт товарів з В’єтнаму представлений в основному:

електричними машинами (мобільні телефони) – 279,7 млн дол. США;

взуттям –  50,9 млн дол. США;

котлами та машинами – 39 млн дол. США;

кавою та чаєм – 23,5 млн дол. США.

Динаміка двосторонньої торгівлі В’єтнаму з Україною за останні 3 роки:

       2018 рік - 551 млн. дол. США

       2019 рік - 536 млн. дол. США

       2020 рік - 653 млн. дол. США


Станом на початок 2022 року в’єтнамські інвестиції в Україні складають 4  млн дол. США у 6 проєктах. Інвестиції з України у В’єтнам зосереджені в 27 проєктах та становлять – 30.1 млн дол. США.

В’єтнам є державою, яка, у першу чергу, заохочує іноземні інвестиції та орієнтується на концентрацію капіталу всередині країни. Внески в’єтнамських інвесторів в проєкти за кордоном є незначними і за перші вісім місяців 2021 року сумарно склали 575 млн. дол. США, більшість з них – у підприємства, що є частиною одного виробничого ланцюга. Найбільше в’єтнамських інвестиції спрямовано в США – 302 млн. дол. США. Передусім це інвестиції у необхідну інфраструктуру та логістику для здійснення торгівлі.

Після початку повномасштабної агресії рф проти України, обсяг щомісячної торгівлі скоротився з 50 млн. дол. США за січень-лютий 2022 року, до близько 2-3 млн дол. США у березні та квітні 2022 року.


Ключові події у ТЕС між Україною та В'єтнамом


03-06 липня 2019 р. в м. Ханой перебував з робочим візитом заступник Міністра інфраструктури з питань євроінтеграції В.М.Довгань.

В рамках візиту відбулись переговори з заступником Міністра транспорту СРВ Нгуєн Нгок Зунгом та заступником Міністра промисловості та торгівлі СРВ Хоанг Куок Вионгом щодо проблемних питань двостороннього співробітництва. Також обговорювалось питання запуску прямого авіарейсу між Києвом та Ханоєм компанією «Vietnam Airlines».

23-26 вересня 2019 р. в м. Ханой перебувала з візитом делегація представників Державного космічного агентства України, Національного центру управління та випробувань космічних засобів і КБ «Південне».

У вересні 2020 року проведено переговори з В’єтнамським інститутом атомної енергетики VINATOM та Центром практичного застосування ядерних технологій «CANTI», у ході яких обговорено питання щодо розвитку співробітництва між Україною і В’єтнамом у галузі видобутку та переробки рідкісноземельних металів, а також перспектив впровадження українських технологій та створення спільних підприємств.

У жовтні 2020 року проведено переговори зі Службою з лікарських засобів СРВ з питань щодо підготовки до підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо співробітництва між Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Службою з лікарських засобів СРВ. Йшлося також про сприяння в покращенні позицій українських постачальників медичної продукції на ринку СРВ.

25 січня 2021 року у форматі відеоконференції відбулося 15-те засідання Міжурядової українсько-в’єтнамської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва (МУВК).

На заході, серед іншого, йшлося про співпрацю між Україною і В’єтнамом у галузях: економіки, торгівлі та інвестицій; легкої промисловості; машинобудування; науки і техніки; дослідження космосу; природних ресурсів та навколишнього середовища; агропромислового комплексу; охорони здоров’я та фармацевтики.

Окремо було окреслено перспективи лібералізації двосторонньої торгівлі між Україною та В’єтнамом. Українська сторона висловила налаштованість докласти активних зусиль на напрямі лібералізації українсько-в’єтнамської торгівлі та запропонувала здійснити необхідну підготовку і розпочати формальні переговори щодо вільної торгівлі у 2021 році.

У ході засідання підписано Меморандум про взаєморозуміння між Державним космічним агентством України та в’єтнамським національним космічним центром Академії наук та технологій СРВ щодо співробітництва у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях та Меморандум про взаєморозуміння між Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку України і Державною комісією з цінних паперів В’єтнаму.

Науково-технічне співробітництво між Україною та В’єтнамом

Науково-технічне співробітництво двох країн базується на Угоді між урядами України і В’єтнаму про науково-технологічне співробітництво (1996 р.) та Угоді між Національною Академією Наук України і Національним центром природничих наук і технологій СРВ (2000 р.).

Науково-технічне співробітництво обґрунтовано визнається сторонами одним з найбільш перспективних напрямів співпраці. Організаційно його забезпечує спільна Підкомісія з питань науково-технічного співробітництва. Останнє, 5-те засідання цього органу відбулося 8-9 грудня 2011 року у м. Ханой.

09–21 квітня 2019 року в СРВ перебувала делегація Інституту Мікробіології НАН України на чолі з Директором Інституту, Академіком Підгорським Валентином Степановичем. У ході візиту делегація провела переговори з В’єтнамським інститутом мікробіології та біотехнологій, Північним гірським сільськогосподарсько-лісовим науковим інститутом (район Баойен провінції Лаокай), Корпорацією Дикхань (провінція Тхайнгуєн), Асоціацією макадамії В’єтнаму, Інститутом лікарських засобів В’єтнаму, фармацевтичною компанією Апі. За результатами візиту були підписані Меморандуми про співпрацю.

23 - 26 вересня 2019 року в м. Ханой перебувала з візитом делегація представників Державного космічного агентства України, Національного центру управління та випробувань космічних засобів і КБ «Південне». За результатами зустрічі між Державним космічним агентством України та В’єтнамським національним космічним центром запропоновано розробити та підписати меморандум про співпрацю.

Міжнародні виставки та ярмарки у В'єтнамі в 2023 році

Інформація для підприємців

Надання підтримки у просуванні продукції українських компаній та підприємств-виробників на ринках В'єтнаму та налагодження співпраці з державними і міжнародними інституціями відбувається в рамках механізмів Ради експортерів та інвесторів при МЗС України.

Детальніше – за цим посиланням https://rei.mfa.gov.ua/ 

Інформація Світового банку - В'єтнам (англійською мовою)

Загальний огляд - (переглянути тут)

Ведення бізнесу в СРВ - (переглянути тут)

Органи державної влади СРВ

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux