24 вересня 2020 року представники Посольства України у В’єтнамі відвідали В’єтнамський інститут атомної енергетики VINATOM та провели переговори з провідними в’єтнамськими науковцями. В’єтнамську сторону на обговореннях очолив президент Інституту Чан Чі Тхань. З боку Посольства у зустрічі взяли участь тимчасовий повірений у справах України у В'єтнамі Наталія Жинкіна та третій секретар Владислав Переверзєв. У ході зустрічі було обговорено питання щодо розвитку співробітництва між Україною і В’єтнамом у галузі видобутку та переробки рідкісноземельних металів, а також перспективи впровадження українських технологій та реалізації спільних проєктів, зокрема створення на території СРВ аналітичної лабораторії для дослідження титанової сировини та продукції з титану.
Наталія Жинкіна і Чан Чі Тхань предметно обговорили реалізацію спільних проєктів у сфері переробки алюмінатів і бокситів та можливості участі українських підприємств в утилізації «червоних шламів» глиноземного виробництва на території В’єтнаму.
В’єтнамська сторона підкреслила зацікавленість в закупівлі українського вимірювального обладнання та іншого устаткування у сфері ядерних технологій, з урахування цінової конкурентоздатності української продукції та з перспективою подальшого її просування на ринках Південно-Східної Азії.
В’єтнамські науковці, серед іншого, цікавилися досвідом України у сфері управління водними ресурсами, насамперед водами великих річок, в контексті спорудження та експлуатації об’єктів генерації електроенергії.
Окрему увагу сторони приділили питанням професійного навчання та обміну досвіду у сфері ядерної енергетики, як в рамках навчання за урядовими стипендіями, так і у контексті короткострокових тренінгів від українських фахівців-енергетиків.
Довідково:
В’єтнамський інститут атомної енергетики VINATOM започаткував свою діяльність у 1963 році. Сьогодні до складу Інституту входять десять підрозділів та три НДІ. У розпорядженні інституту знаходиться дослідницький ядерний реактор малої потужності у місті Далат, який використовується в наукових цілях та для виробництва медичних препаратів. До введення у 2016 році тимчасового мораторію на будівництво АЕС на території В’єтнаму інститут розробляв консультативні матеріали до проєкту будівництва АЕС у провінції Нинь Тхуан.